Jak uhlídat více vozů?


Určitě už jste někdy viděli, jak čilý ruch může na našich silnicích panovat. Nebo jak provoz na těchto může zhoustnout natolik, že se vlastně kvůli tomu množství aut ani nedá nikam dojet.
A teď si představte, že byste byli majiteli vozu a někomu ho svěřili. Jak byste ho v takovém silničním provozu dokázali asi ohlídat? A jak byste asi uspěli s pokusy o kontrolu, kdybyste takových vozů někomu svěřili více?

velké auto

Že se to nedá? Skoro bych vám to i věřil. Jenže navzdory této složitosti je třeba to zvládnout. Přinejmenším v případě autodopravců a jim podobných firem. Tací musí dávat svá vozidla k dispozici řidičům, aby je provozovali, protože jinak by si nevydělali ani na slanou vodu. Jenže jak to zaonačit, aby je pro změnu nezruinovali jejich vlastní zaměstnanci? Ti, kteří určitě dříve nebo později přicházejí na to, že se dá nejednou nalézt možnost, jak si přilepšit na zaměstnavatelův úkor.

Vypadá to skoro jako úkol pro chytrou horákyni, a ne pro šéfa firmy. Sedět se všech vozech s řidiči, aby tito nepáchali nějaké nepravosti, a přitom se nerozkrájet, být všude a přitom nemuset být naklonovaný.

kamiony

Ale řešení tu je.
Jmenuje se GPS monitoring a nabízí právě majitelům podobných firem možnost kontrolovat svá vozidla, a to bez ohledu na to, kde se tato nacházejí a v jak rychlém pohybu kterým směrem jsou.
Tento systém totiž umí sledovat mnohé jak u osobních, tak i u užitkových vozidel, může tedy nabídnout komplexní kontrolu nad vozovým parkem. Tedy třeba informace o tom, co se dělo s oním vozidlem za zvolené období, jaký byl stav pohonných hmot v nádržích a jaká spotřeba, ba i jaké transakce probíhaly na tankovacích kartách. Dokáže podle typu vozidla zjistit jeho rychlost, otáčky motoru, teplotu a zatížení motoru, obsah nádrže a další parametry, dokáže číst identifikační čipy, chránit vozidlo před krádeží, demontáží kol nebo neoprávněným použitím. Automaticky generuje knihu jízd, zmenšuje možnost zneužití vozidla k černé jízdě, varuje při překročení hraničních hodnot, oznamuje vjetí a vyjetí z určené lokality, upozorňuje na technické kontroly i servisní prohlídky a tak dále.
Prostě je to dokonalý kontrolor, který vidí vše, co má vidět. A něco takového se majiteli firmy určitě vyplatí.