Muž pro všechno


Ano, tak se dá instalatér v podstatě nazvat. Musí si totiž poradit se vším a nesmí se ničeho zaleknout. Musí umět najít vadnou trubku ve zdi, stejně jako opravit ucpaný odtok. Nesmí se zaleknout jímky, ani práce s nechutně dlouhou pružinou. Zvládne stejně vodu jako plyn, a musí i trochu umět elektriku. Prostě od každého trochu, je to muž od fochu.

Voda je však jeho hlavní doména, protože tou on se zabývá nejvíce. Opraví vám kapající kohoutek, stejně jako vymění sprchovou hadici, pokud to ovšem nedokážete sami. Ale lépe je přeci jen svěřit to odborníkům.

figurka instalatéra

Vy byste měli vždy číslo na tohoto muže po ruce. Ono totiž nejde jen o to, když se něco pokazí a je tu havárie, jde také o prevenci. Měl by minimálně jednou za čas kouknout na vodovodní trubky v domě, zda nehrozí únik vody, nebo zda se tak již dokonce nestalo. Vy to ani zatím nemusíte postřehnout. Může to být jen malý průsak, který se nějak moc do světa nehlásí. A muži k tomu určení, tedy instalatéři, jej umí odhalit.

vodovodní kohoutek

Není třeba se obávat, že by vám do zdi vysekal díry a vy byste si je muselo nechat na vlastní náklady opravit. Dnešní technika je již naprosto jinde a umí to poznat i bez ničení vaší zdi. Dělá se to tak, že se zastaví hlavní přívod a trubky vedoucí dovnitř do domu se povolí. Posléze se naplní inertním plynem a technik, ve kterého se ruče instalatér promění, chodí s přístrojem, který tento plyn najde i ve zdi. Pokud tam někde je, dá výstrahu tomu, kdo jej obsluhuje. Ten udělá na zdi znamení, pro jistotu se to ještě proměří a pak se to na tom místě opraví. Pokud je vše v pořádku, nikde se nic neseká, nikde se nic neopravuje a vy máte jistotu příštích několik let v poklidu.

Takže nyní si číslo na instalatéra poznamenejte. Klikněte na odkaz výše a opište si jej z webových stránek které tam instalatérská firma má. Nebo si to číslo dejte přímo do mobilu.