Pigmentové skvrny se dají řešit

Stárnutí kůže se dříve nebo později projeví u každé ženy. Většinou kolem padesáti let. Protože chceme být stále přitažlivé, můžeme se tímto přirozeným jevem trápit. U některých žen se tato pigmentace může objevit ještě v mladším věku, někdy kolem čtyřiceti let. Nejčastěji je uvidíme na obličeji a hřbetech rukou. Vznikají díky přírodnímu pigmentu melaninu. V obličejových partiích máme nepatrnou výhodu v tom, že díky možnosti zakoupit si kvalitní kosmetiku, dají se skvrny skrýt krycím make-upem.
pigmentové skvrny na obličeji
Bohužel na hřbetech rukou tuto možnost nemáme. Skvrny nejsou nijak nebezpečné. Pouze pokud by se vám zdálo, že některá z nich mění strukturu nebo barvu, raději navštivte dermatologa, ať nic nezanedbáte.
Můžeme se vzniku stařeckých skvrn vyhnout? Bohužel úplně možné to není. Snažme se alespoň pokusit se jim předejít. Určitě negativní přínos pro tvorbu této estetické komplikace je nadměrný pobyt na slunci. Myslete na to již v mládí, než se nám kůže sluncem poškodí. Vždy si chraňte pokožku krémy s dostatečně vysokým ochranným faktorem. V tomto případě alespoň částečně vznik skvrn omezíme. Pak je, ale skupina žen, která se vznikem skvrn nic neudělá. Patří mezi ně ženy, které dlouhodobě užívaly antikoncepci nebo chronicky nemocné, které jsou nuceny pravidelně užívat léky. Skvrny se mohou vytvořit v důsledku poškození jater. Těm se říká skvrny jaterní.
ruce starého člověka
Jestli vám tento kosmetický defekt velmi vadí, můžete si nechat pigmentaci odstranit. Dnes tuto možnost nabízí většina dermatologických ordinací. Nejčastěji se provádí laserové odstranění. Jestli se těchto zákroků obáváte, je možné pro začátek vyzkoušet bělící krém. Zakoupíte je v každé lékárně. Nevýhodou je jejich poměrně vysoká cena a na výsledek si musíte počkat o něco déle než při kosmetickém zákroku. Efekt u těchto bělících krémů totiž nastupuje celkem pomalu.