Zdravé a chutné Mungo

Jistě jste již slyšeli o vynikajících klíčcích nebo fazolkách jménem Mungo. Tato semenná rostlina pochází s největší pravděpodobností z Indie, kde se hojně pěstuje. Mungo klíčky si můžete ale také klidně vypěstovat u vás doma na parapetu. Chutí připomínají zelený hrášek a jsou zdrojem mnoha potřebných živin, jako je například vápník, draslík, hořčík, železo nebo vláknina. Obsahují také řadu vitamínů, jako je Vitamín E, B2, B3 a B6. Kromě výživové hodnoty mají také příznivý vliv na snížení cholesterolu, detoxikaci organismu, pročišťují krevní oběh a regenerují poškozené cévy.Mungo fazole
Konzumací lze léčit například diabetes nebo zhubnout. Pomáhají také v léčbě alkoholismu.
Vypěstovat si tuto chutnou potravinu můžete i sami za použití klíčících fazolek, které seženete pod výše zmíněným odkazem. Konzumovat je můžete nejen čerstvé, ale také v pomazánkách či polévkách.
Postup je velmi snadný a zvládne ho jistě úplně každý. Mungo naložíme na 8-12 hodin do vody. Poté vyndáme a necháme klíčit po dobu 3 až 5 dnů. Každý den je nutné klíčky propláchnout čistou vodou. Ideální stav pro sklizení je zhruba při jednom až třech centimetrech klíčků.Klíčky Mungo
Na stránce nakliceno.cz nakoupíte výhodná balení těchto olivově zelených fazolek za velmi atraktivní ceny. Nákupem na tomto internetovém obchodě přispějete navíc k vysazení stromů po České republice. K vaší objednávce jako dárek dále získáte chutnou ořechovou tyčinku a semínka stromků, které si posléze můžete sami zasadit, třeba u sebe na zahradě.
Chcete-li dopřát svému tělu skutečně kvalitní stravu bohatou na množství potřebných stopových prvků, minerálů a dalších výživových hodnot, pořiďte si Mungo. Nejen, že tělo vyčistíte od škodlivin, ale navíc máte možnost regulovat vaši tělesnou hmotnost a dostat do sebe spoustu vitamínů.
Namísto chemie tedy zvolte přírodu. Prospějete nejen sobě, ale také životnímu prostředí.