Zpátky do školy –jak neutratit víc než je nutné

Letní prázdniny budou brzy pryč a přijde začátek školního roku se vším všudy. Zvykání na jiný denní režim, zařizování mimoškolních kroužků, utrácení za nové školní potřeby. Na seznamu toho jistě budete mít hodně. Proto není nejvýhodnější nechávat vše na poslední chvíli. Zejména nákupy doporučujeme vyřídit a odškrtnout ze seznamu co nejdříve.
Když začnete nakupovat dopředu, nebudete tolik ve stresu. Své nákupy budete více promýšlet a tím výrazně ušetříte. Ceny všech školních pomůcek budou během léta výrazně nižší. Učebnice a školní potřeby bývají totiž během srpna ve všech obchodech zdražovány, protože se počítá s jejich velkou prodejností a obchodníci chtějí na začátku září maximálně vydělat.
zvýraznění řádků
Zkontrolujte, jaké věci vašim děti z minulého školního roku zůstali a mohou je dále používat.  Přimějte je, aby si udělali v penálech a aktovkách pořádek. Tím se ujistíte, že nebudete kupovat nic, co už jednou mají.
Dále doporučujeme na nákup vyrazit nejdříve bez dětí. Protože nakupovat s dětmi může být chaotické, obhlédnout vše nejprve individuálně je nejlepší. Nestane se vám tak, že přijdete do předraženého obchodu a vaše děti vás začnou přemlouvat ke koupi něčeho, co není nutné.
zpátky do školy
Vyptejte se učitelů před koncem školního roku, jaké potřeby na ten nadcházející dokoupit. Během června už učitelé obvykle mají rozhodnuto, jaké učebnice budou používat v dalším roce. Některé položky se také každoročně opakují.
Domluvte se s rodiči dětí, které chodí s těmi vašimi do ročníku. Některé e-shopy nabízí při nákupech množstevní slevy. Vyplatí se vám tak zeptat ostatních rodičů a objednat hromadně například učebnice. Nebo o to můžete požádat učitele.
stohy učebnic
Poslední tip, který bychom doporučili, je před začátkem nakupování prozkoumat bazary – hlavně ty internetové. Učebnice se na nich dají sehnat v dobré kvalitě (některé zcela nepoužité) a vaší peněžence se jistě uleví.
A uleví se i vám. Start nového školního roku bez zbytečných tlačenic v papírnictvích a knihkupectvích bude pohodovější a příjemnější pro vás i vaše děti.