Deskové hry pro náročnější hráče

Deskové hry jsou zábavou, při které se nasměje celá rodina, nebo jí můžete trávit čas s přáteli. Existuje spousta druhů deskových her, mezi nimiž najdete například nenáročné hry jako je Člověče nezlob se, týmové hry typu Party alias, a pak složitější hry ve stylu Dračího doupěte. Pokud patříte mezi náročné milovníky deskových her, určitě musíte vyzkoušet jednu z těchto.

figurky ve tvaru srdce

Kyvadlo

Kyvadlo je zajímavou, a jedinečnou hrou, pro jednoho až pět hráčů. Namísto házení kostkou a posouvání figurky však hrajete s časem, a více figurkami. Ano, každý hráč zde zpočátku disponuje několika figurkami, které rozmisťuje na jednotlivá pole, na kterých mu takzvaně vydělávají. Pokud figurky pracují, nelze je přemístit, dokud nevyprší čas na přesýpacích hodinách. Těch je zde několik, a to v závislosti na tom, jakou náročnost si hráč zvolí. Čím vyšší časová náročnost, tím lepší výdělek. Vašim úkolem pak je sbírat určité vlastnosti, a dosáhnout na co nejvyšší úroveň. Ve hře figuruje spousta proměnných, jsou zde kartičky s výhodami, a vše je pak jen o tom, jak umíte logicky nakládat s časem. 

přesýpací hodiny

Bang

Tato hra, ačkoliv je hratelná i dětmi, patří mezi velmi oblíbené, a zajímavé logické karetní hry. Jedná se o hru, kde se rozdělíte na role, v podobě jednoho šerifa, pomocníků, a několika odpadlíků. Nikdo však neví, kdo je kdo, a úkolem šerifa je pochytat všechny odpadlíky. Hra je však složitější, než by se mohlo zdát, a k jejímu pochopení si musíte pár kol nejprve odehrát. Pak už však nebudete chtít přestat.

Karak

Zde si musíte zahrát na hrdiny. Jste odvážní? Umíte strategicky plánovat, ale i jednat dle situace? V této hře se ocitá v podzemí hradu Karak, kde na vás číhá spousta obávaných nestvůr, a co víc, obrovský a zlý drak. Cestou k přemožení draka sbíráte poklady, a vítězem pak není ten, kdo zabil draka a ukončil tak celou hru, ale právě ten, kdo posbíral největší množství pokladů. Jedná se sice o rodinnou hru, ale žádná nudná oddechovka to určitě není.