Jaký je ceník betonového plotu včetně odborné montáže

Nepotřebujete budovat základy – žádnou jinou zeď nepostavíte bez pořádných základů. Ať už se jedná o cihly či tvárnice, základní řada se musí pokládat na betonový věnec zapuštěný pod úroveň země alespoň půl metru. Cihlová zeď zkrátka nemůže stát přímo na zemině, zřítila by se. Plot z betonových desek však ano. Výjimkou jsou pouze nosné kotevní sloupky, které se do země zapouští, a které by se měly zalít betonem. Příprava sloupků včetně vyměření a betonáže však vyžaduje mnohem méně času, než výkop pro bednění po celé délce oplocení. Tím se výstavba zkracuje na dobu pouhých několika dnů.

kamenná zeď

Nemusíte se o něj nadále starat – vztyčíte-li dřevěné laťky mezi cihlové sloupky, budou několik měsíců či let vypadat překrásně a budou zdobit parcelu jako všechny ostatní dřevěné stavební prvky. Časem však budete nuceni laťky zbrousit a natírat penetrací, mořidlem, lazurovacím lakem či barvou. Ovšem o betonový plot se nebudete muset starat vůbec, neztrouchniví vám, ani se nerozpadne. Lze jej vyzdobit pnoucími rostlinami a můžete před něj (nebo i za něj) vysázet okrasné keře a stromky.

Možná vás i přežije – budou se z něj těšit možná i vaše vnoučata, zní to trochu drsně, ale lidský organismus se rozpadá mnohem rychleji, než oplocení z betonu. Samozřejmě záleží na vašem přístupu k životu, jak budete s vaším tělem nakládat, ovšem betonové desky si poradí s nepřízní počasí, vydrží nápor deště, zmrzlé vody i sluneční výhně.

rostlina na plotě

Využijte montáže na klíč

Betonové ploty ceník montazmpc.cz včetně odborné montáže a přípravy terénu naleznete u svého prodejce. Vybírejte na základě pozitivních referencí zákazníků a doložených fotografií provedených realizací. Svěříte-li montáž firmě, odpadnou vám starosti s vyměřováním – to musí být velmi přesné, aby desky dobře zapadly mezi zářezy ve sloupcích. Zároveň jde o fyzicky namáhavou práci, neboť hmotnost každé z desek přesahuje sedm desítek kilogramů.