Konec tabu: psí inkontinenční pomůcky

O inkontinenčních pomůckách pro psy se příliš nemluví. V některých případech jsou takové pomůcky nepostradatelnou každodenní součástí péče o psa. Na trhu se prodává několik různých typů. Jaké to jsou a pro koho jsou určeny?
kokršpaněl na polštářku

Pro jaké psy jsou pomůcky určeny?

Inkontinence neboli nedobrovolný únik moči, se zdaleka netýká jen lidí. Postihuje štěňátka a mladé psy, kteří mají problém vylučování vědomě ovládat. Dále se jedná naopak o staré psy, kteří se potřebují zpravidla venčit častěji a nevydrží bez venčení celou noc. Další kategorií jsou handicapovaní psi a psi s omezenou pohyblivostí. Inkontinenční pomůcky jsou využívány i na veterinárních klinikách při hospitalizaci a po operacích.
pes značkuje strom

Variabilita pomůcek – jaké jsou jejich výhody?

V potřebách pro chovatele můžete objevit jejich dva základní typy. Klasickou možností jsou pleny. Jedná se o speciální plenky určené pro psy i feny. Pro psy může být náročnější proces zvykání, nicméně svůj účel plnohodnotně splní. Nevýhodou je cena. Cena jedné pleny není nikterak vysoká a vyplatí se v případě, že je nepoužíváte pravidelně a jste nuceni ji použít jen nárazově (například po operaci, kdy není možné pejska vyvenčit). Při pravidelném užívání se jednorázové plenky mohou velmi prodražit. Další nevýhodou je nepříznivý dopad na životní prostředí.

Modernější variantou jsou inkontinenční pásy. Pro psy jsou pohodlnější, prodyšnější a nezakrývají celou zadní část těla. Počáteční investice je větší, ale při častém užívání se vyplatí. Nejedná se o jednorázovou pomůcku. Do pásu se vkládá savá vložka, kterou lze prát v pračce.

Pásy na míru

Jelikož se inkontinence nevyskytuje jen výjimečně, dnes si už můžete pro svého miláčka objednat pás na míru. Stačí změřit obvod břicha psa a na stránce invalidni-vozicky-pro-psy.webnode.cz vybrat odpovídající velikost. Výrobky jsou šité ručně a lze zde zakoupit i savé vložky. Jedná se e-shop, který nabízí výrobky určené ke zlepšení kvality života psů. Stal se věhlasným díky výrobě pásů, které zlepšují život pejsků a pomáhají jejich majitelům.