Moderní doba

Ano, i tato úskalí jsou pro někoho těžce zdolatelná, takže je třeba se naučit alespoň základy ode všeho. Není samozřejmě třeba mít přímo expertní znalosti, ale základy neuškodí. Tak třeba zmíněné operační systémy Android a Windows. Dříve se to snadno rozlišilo tím, že Android byl v mobilu a Win v počítačích. Nyní je však i ten v mobilech a již nastává zmatek. Proto jsou zde naštěstí loga, a ty to vše rozliší, když už to nepoznáme jen tak.

windows os

Jenže, když se někoho zeptáte na to, jakou verzi Androidu má, většinou zaváhá. Mladí ne, ti vědí, co si kupují. Těm starším a starým je to totálně jedno, hlavně že se mohou dovolat. Také nevíte, jakou máte verzi? Zjistíte to v nákupce, v návodu, nebo ve specifikaci výrobku. Také na krabičce to bývá uvedeno. A pokud už ani tu nemáte, tak to také nevadí. Tato informace je uschována v mobilu, většinou pod ozubeným kolečkem, které znamená nastavení. Někde dole pak bývá informace o celém mobilu, tedy včetně IMEI a operačním systému.

Další a další technologie se nás zase hrnou. Pryč jsou ty „krásné“ časy, kdy byly nejvýše dva typy obrazovek v televizoru, tedy CRT a LED. Mezi tím sem tam plazma a LCD. Nyní se v tom 4K, 8K a 12H, ch, k, r, d, t, n snad již nikdo nevyzná. Mimo odborníků.

android

Pokrok prostě nezastavíme a až je někdy na dlani otázka, zda to vůbec ještě máme zapotřebí. Jenže asi to tak být musí, nelze zaostávat.

Většina technologií už rozhodla o osudu této planety i lidstva. A bude to i nadále pokračovat. Jakým směrem se to vše bude ubírat, to se dozvíme. V některých případech nám toto poznání asi moc milé nebude. Jenže zkuste někde mít něco proti pokroku. Ostatní vás uštípou.

Takže technologie ano, ale s rozumem a mírou a tu je třeba si ohlídat. I když nám v mnohém spousta moderních vymožeností pomáhá, některé také škodí, a není jich zrovna málo. Zkuste se nad tím schválně zamyslet.