Sedací vaky Duo patří ve své kategorii k nejoblíbenějším

Sedací vaky se staly v poslední době oblíbeným bytovým doplňkem a někde dokonce nahradily stávající sedací soupravu. Nelze se tomu divit, neboť umožňují nesmírní pohodlí, s nímž se stěží setkáte u obyčejného křesla nebo polyuretanových polštářů vaší sedačky. Polyuretan je materiál, který u sedacích souprav dominuje již desítky let, a to i přesto, že neposkytuje tolik pohodlí, jaké bychom si představovali.

červený sedací vak

Posadíte-li se do křesla, zdánlivě vám to navodí pocit úlevy a blaha, ale jen do doby, kdy vás cosi začne tlačit, a musíte si přesednout – změnit polohu. Neustálé přesedání je pro sedací soupravy typické, mnohdy je ani nevnímáme a vykonáváme je automaticky. Abychom si dokonale odpočinuli, mohli meditovat a umožnili regeneraci svalovým partiím, potřebujeme zaujmout stabilní polohu delší čas.

sedací vak

Sednout nebo ležet

V některých čajovnách je zvykem, že si klienti mohou vybrat namísto sezení v křesílkách prostor, kde se dá i ležet, opřít se o polštářek, anebo zaujmout polohu mezi lehem a sedem. O tom, jak pohodlně budeme odpočívat, totiž rozhoduje hlavně zemská gravitace a naše hmotnost a spolu s nimi tělesná konstituce. V čajovnách bývají tato místa obsazována zpravidla nejdříve a je to celkem logické, to samé si můžeme zařídit i doma, když vyměníme nepohodlnou sedačku za sedací vaky Duo červené https://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-duo-cervene-tmave-zelene. Jsou dostatečně velké na to, abychom v nich mohli i ležet delší dobu. Děti je mohou využít jako postýlku pro odpočinek po obědě, dospělí je mohou nabídnout návštěvě a navodit tak lepší atmosféru při posezení u čaje či kávy.

Pohodlí sedacích vaků zajišťuje především výplň, tu tvoří kuličky z expandovaného polystyrenu, který se označuje jako EPS. Kuličky mají zhruba shodný rozměr a hustotu a jejich tvar umožňuje dokonalé odvalování kulových ploch a tím pádem velmi přesné přizpůsobení proporcím lidského těla, ať je jakkoli těžké a velké.