Než se oteplí

Pro všechny milovníky knižních novinek je na počátku jara pořádán Knižní festival, v prostorách bývalého výstaviště. Nejenže na něm budou představeny nejzajímavější produkce mnoha žánrů nakladatelů naší vlasti. Ale i v doprovodném programu se mají návštěvníci na co těšit. Přednášky a tematické besedy proběhnou na dvou scénách. Autorská čtení, autogramiády a rovněž křty nových knížek umožní osobní setkání s jejich autory. Festival je naplánován na dva dny. Během nichž proběhnou, kromě doprovodných výstav, soutěže a workshopy.

Knižní festival

V Hudebním Bazaru v centru města je ve stejném termínu připraven koncert pro zájemce hudebního stylu rock, pop rock či punk rock. Místní skupiny Nepřijatý hovor a A Šmytec jsou známé tím, že hrají vlastní tvorbu a nejraději double live. Vzhledem k velikosti sálu je potřeba si vstupenky zajistit v dostatečném předstihu. Protože jejich fanoušků neustále přibývá. Ve stejném klubu je o týden později naplánována Vinyl poslechovka a vysílání SRRHB, což je zkratka Svobodného rádia, rádia Hudební Bazar. Tento zbrusu nový formát spojuje talkshow s poslechem klasických vinylových desek. Pokud se rozhodnete tento kulturní počin navštívit a máte doma nějakou LP desku, se kterou byste se chtěli s ostatními podělit, určitě ji vezměte sebou. Organizátoři tohoto projektu ji určitě přivítají. I s vašim živým komentářem k ní přímo na mikrofon.

Koncert

Svou speciální show s hosty představí v polovině března, na své úspěšné tour po celé republice, Sofian MEDJMEDJ. Tento hudební umělec patří mezi velké naděje současné hudební scény. Velký zážitek čeká všechny, kteří obdivují bubenické one-man show Miloše Meiera. Ve kterém tento bubeník metalové kapely Dymytry předvádí svoje umění s názvem Drumming Syndrome. Na fanoušky čeká překvapení v podobě USB flash disku, na kterém jsou tři hodiny hudebních videí, doplněné obsáhlým bookletem s dobovými fotografiemi. Během večera, který je rozdělen do dvou částí, zazní kromě bubenických sól i upravené rockové a metalové hity. Doplněné filmovými soundtracky.