Nic nevydrží napořád

Před lety jste si pořídili auto, splnili si tak svůj sen, pečovali jste o něj, jak to jen šlo a sloužilo vám opravdu řadu let. Najednou je ale každou chvíli v servise, vy dokupujete nové náhradní díly a snažíte se ze všech sil, aby ještě chvíli svoji službu plnilo. Loučit se, se svým starým milovaným vozem může být těžké, ale je potřeba si uvědomit, že věčně jezdit a sloužit nebude a tak místo neustálých oprav je možná čas, dát mu sbohem a najít za něj adekvátní náhradu.
vrak vozu
Když si spočítáte, kolik peněz, dáte ročně do oprav starého vozu, určitě suma vystoupá do nepředstavitelných hodnot a tak uvažte, zda by koupě novějšího modelu nebyla výhodnější, nehledě na to, že už se nebudete muset strachovat, každý rok před technickou jestli jí ještě projde.
Pokud se tedy rozhodnete pro koupi nového vozu, ať už úplně nového nebo ojetého pořádně si vše promyslete. Oni obchodníci bývají vychytralí a umí nové zákazníky pěkně napálit. Zvláště pokud se v tom moc neorientujete a auto jste nekupovali už pěkně dlouho. Na začátek si pro promyslete jakou značku a typ vozu chcete koupit. Koukněte na internet na recenze nebo se poptejte rodiny, kamarádů či známých, kteří by s tím mohli mít zkušenost a mohli by vám doporučit vhodný autosalon. Těch můžete projít i několik a zkusit si tak porovnat ceny. Dívejte se po akcích a slevách, na tom se dá někdy i opravdu dobře a výhodně ušetřit. A až konečně svého nového mazlíčka vyberete, podepíšete smlouvu, a odvezete si ho domů, nezapomeňte co nejdříve:
· Uzavřít povinné ručení
· Sjednat si havarijní pojištění
· Auto přihlásit do registru vozidel
ruční mytí auta
A teď už se můžete začít těšit z jízdy. O nový vůz byste se měli od začátku pečlivě starat a předejdete tak případným potížím a zbytečným pozdějším opravám. Na co si dávat pozor:
· Pravidelně kontrolujte a vyměňujte olej
· Alespoň někdy přeměřte tlak v pneumatikách
· Vyměňujte vzduchový filtr
· Kontrolujte brzdovou kapalinu
· Auto pravidelně čistěte

Když se budete těmito radami řídit, vaše auto se vám za to jistě odvděčí mnoha najetými kilometry a maximálním požitkem z jízdy. Nezbývá než popřát šťastnou cestu.