O výhodách plastových skluzavek pro děti

Děti milují pohyb, jsou-li zdravé po fyzické stránce a netrpí ani psychickými problémy. Pohyb je jim naprosto přirozený, a to je také samozřejmě důvod, proč se ve školách vyučuje tělesná výchova. Bohužel se v současné době mnoho dětí pohybu vyhýbá cíleně vzhledem k jiným lákadlům, jako jsou počítače a mobily. Buďte před těmito vlivy na pozoru a umožněte dětem dostatečný pohybový rozsah, a třeba i na vlastní zahradě nebo na dětském hřišti, které budujete v rámci obce nebo kolektivní dohody mezi několika jednotlivci.

dětské hřiště

Co by na dětském hřišti nebo na zahradě (pokud je dostatečně prostorná) nemělo chybět, je trampolína, pískoviště, houpačka a plastová skluzavka. Jaké výhody nabízí samotné skluzavky?

Jsou bezúdržbové

Skluzavky z plastu můžete ponechat svému osudu na prudkém letním slunci za tropických teplot, a nevadí jim ani třeskuté mrazy pod -20 stupňů Celsia. Poradí si s prudkým lijákem i silným větrem. Odolávají náporu povětrnostních vlivů velmi dlouhou dobu, řádově desítky let. Pochopitelně jim může ublížit vichřice nebo tornádo, ale to se týká nejen skluzavek, ale všeho, co se nachází v epicentru těchto jevů.

skluzavka pro děti

Podstatné však je, že skluzavky nevyžadují žádné nátěry či impregnace. Nemusíte se jich prakticky vůbec všímat, pouze je vhodné je tu a tam zbavit prachu a nečistot, např. ptačího trusu, aby bylo klouzání vašich dětí bezpečné. Skluzavku lze omývat běžnými saponátovými čisticími prostředky v kombinaci s vodou ze zahradní hadice. A pokud se to dětem bude líbit, mohou využít čisté vody a proměnit skluzavku na vodní tobogán.

Jsou bezpečné

Pokud nenakupujete skluzavku z pochybného zdroje, např. od asijských výrobců, která může dětem způsobit i nebezpečná zranění, budete mít ověřené a bezpečné náčiní pro každodenní využití. Děti se po ní mohou prohánět tak dlouho, dokud je to bude bavit.