Vysoce účinné antigenní testy

Nové onemocnění si žádalo nové postupy
Před dvěma lety celý svět pozoroval s napětím, jak se do celého světa z Číny šíří nové respirační onemocnění – koronavirus. Všichni doufali, že se k nám nedostane, ale bohužel se tak nestalo a koronavirus si našel cestu i do naší malé země. Nikdo nevěděl, co od této nemoci můžeme čekat, a proto vláda vymýšlela možnosti, jak zabránit šíření nemoci, protože pro některé obyvatele může být smrtelná. Jednou z variant, jak jsme bojovali s nákazou, bylo testování lidí na přítomnost koronaviru.

buňka covidu

  • Dělaly se buď PCR testy, které se prováděly stěrem z nosohltanu. To je ta hoši varianta, protože stěr není moc příjemný. Pro mnoho jedinců je dokonce velmi bolestivý, a proto řada lidí uvítala jiné metody testování přítomnosti koronaviru.
  • Dalším způsobem je snazší testování pomocí antigenních testů z přední strany nosu nebo ze slin – tyto dva způsoby testování jsou velmi komfortní, protože nebolí a jsou rychle provedené. Jejich hlavní výhoda je, že kvůli nim nemusíte nikam jezdit, a test si zvládnete provést sami doma.

Testů je na trhu spousta, ale ne všechny jsou natolik spolehlivé, abyste si mohli být jisti, že je výsledek správný. U nás najdete antigenní testy takové kvality, že si jejich výsledkem můžete být naprosto jisti. Jsou velmi citlivé a jejich spolehlivost se blíží ke 100 %. Díky tomu můžete bez obav vyrazit do práce mezi seniory nebo na návštěvu za prarodiči.

testování covidu

Testy jsou zpravidla k dostání od několika výrobců v baleních po 25, 100 a 1000 kusech. Všichni výrobci vám mohou garantovat vysokou účinnost a míru spolehlivosti. Vytvořte si doma zásoby, než půjde opět o nedostatkové zboží. Již nyní se mluví o znovuzavedení povinnosti samotestování, protože přibývají případy nákazou koronavirem. Chránit tak můžete sebe a hlavně své blízké, i když toto vládní nařízení bylo prozatím zrušeno.