Tonoucí si stéblo půjčuje?

O stavu české společnosti bylo napsáno mnoho. Nikdo z nás si ani nedokáže představit, jak moc složitá musí být situace pro domácnosti, které se topí v dluzích. Nejsou ale jediní, co se „topí“, jsou to i banky, které ještě donedávna půjčovaly všem. Dnes už to tak pěkné není a člověk musí hledat půjčku i jinde. Všichni mají v hlavě obrázek dlužníka jako někoho, kdo se záměrně vyhýbá splátkám a utrácí peníze za zbytečnosti. Valná většina lidí ale potřebuje pouze vypomoci v prekérní či složité situaci, kdy si zkrátka nedokáže zaopatřit sám dostatek financí.
písmena na dlani.jpg
Nemusí to být jenom nové auto nebo dům, může to být také nečekaná nemoc člena rodiny, která si vyžaduje nákladnou léčbu nebo to může být neplánované těhotenství, dopravní nehoda apod. Všechno to jsou situace, kdy je třeba velkého obnosu peněz, ale přiznejme si, s dělnickým platem toho dnes moc nezaplatíte, natož pak, abyste měli našetřeno na něco, co stojí více jak půl milionu. V takových případech se opravdu jeví jako nejlepší řešení zastavit dům i s babičkou, ale pokud bydlíte někde ve městě v bytě, tak si můžete leda tak pískat.
kraťasy s kapsami.jpg

Někdo půjčku nedostane ani za boha

Můžete se snažit, můžete křičet, někdy vám ale banky prostě nepůjčí, v jejich očích jste prostě rizikový klient a takovým se dnes nepůjčuje, byť jste všechny své předešlé dluhy splatili.

Někdo se půjčku bojí vzít

Pro některé lidi zkrátka nepřipadá v úvahu, že by si měli půjčit peníze na něco. Je to pro ně nepředstavitelné a tak trochu se toho bojí. Bojí se, že nebudou moci splácet, že nebudou schopni dostát závazku a banky jim zabaví střechu nad hlavou. Nebo že se dostanou do takové situace, kdy skončí někde pod mostem. Ale je důležité vědět, že . A proč byste měli čerpat rezervy a nejrůznější „záchranné účty“, když si můžete jednoduše půjčit, aniž byste tak ohrozili vaše finanční rezervy? To je ta největší výhoda. Dostanete se rychle k penězům, aniž byste museli brát z těch peněz, které si šetříte třeba na stáří.