Jak přežít letní vlny veder

Pamatujete rok 2015? Pokud si ještě dokážete vybavit ty děsivé vlny veder na konci srpna, třeba se vám ještě při vzpomínce zježí kůže. Když totiž udeří horko a trvá to den nebo dva, o nic nejde, nějak se to přečká, vyspíte se z toho, k ránu naberete sílu, navečer přijde ochlazení, studená fronta, zatáhne se, ochladí, zaprší, a druhý den je kolem 24 stupňů, což je pohoda. Jenže když je jasná obloha, venku ani mráček, je úplné bezvětří, a venkovní teplota ve stínu je přes 35 stupňů Celsia, a ve městech, na rozpáleném betonu něco málo přes čtyřicet, a trvá to již dvanáct dnů za sebou, máte toho „plné brýle“. K tomu všemu se ani v noci pořádně nevyspíte, protože ve městech, kde se kumuluje teplo ze zdiva domů, se vzduch nestačí moc ochladit, a teplota klesne jen na nějakých 25 stupňů Celsia, což na spaní není zrovna ideální.

venkovní část klimatizace

Co s tím? Vypadnout z města a odjet třeba do Vysokých tater? A co když si nemůžete brát dovolenou, a musíte zrovna do práce, kde vás čeká náročný den? Jak si doma odpočinout tak, aby to bylo skutečně efektivní?

Klimatizace je základklimatizace Samsung https://elmontech.cz/klimatizace/samsung/ vám zajistí nejen to, že po práci si doma odpočinete, ale také budete klidně spát a ráno budete lépe čelit vedru při cestě do zaměstnání. Splitové klimatizace jsou téměř bezhlučné, uvnitř bytu je pouze tichý ventilátor, přičemž největší hluk obstará kompresor, umístěný zvenčí na domovní fasádě.

vnitřní díl klimatizace

Zapomeňte na těžce stravitelná jídla – v letním horku je výhodnější jíst lehce stravitelná jídla, bohatá na ovoce a zeleninu. Omezte jídla smažená, živočišné potraviny (maso a uzeniny), sladkosti a pečivo z bílé mouky.

Pijte Magnézii – o pitném režimu v letním horku se není nutné zmiňovat, ale rádi bychom vám připomněli, že velmi osvěžující a přínosné je doplnění hořčíku, například Magnézií. Hořčíku má dle mínění některých odborníků více, než třicet procent obyvatel naší země v těle nedostatek.