Nouze není nezbytná

Každý z nás musí aspoň v minimu případů za něco platit. Každý má aspoň nějaké potřeby, které se nedají uspokojit jinak, než že se to potřebné koupí a zaplatí. Jenže má-li se tak stávat, je třeba, aby bylo čím podobné záležitosti financovat. Člověk by tedy určitě měl mít peníze, a to dost peněz. A raději víc než míň.

Ale ne každý, kdo se podívá do své peněženky, tam najde tolik peněz, kolik by jich tam najít chtěl a potřeboval. Ne každý, kdo nahlédne třeba do svého internetového bankovnictví, najde dost peněz aspoň na svém účtu. A jsou lidé, kteří by mohli hledat klidně i celou věčnost, a přesto by žádné své peníze nikde neobjevili. Protože už zkrátka žádné nemají. I tak to chodí, a není to rozhodně v žádném případě ojedinělý úkaz.

karta v bankomatu

A jak platí lidé, kteří nemají peníze? Pochopitelně nijak. Kde nic není, tam ani smrt nebere.

Jenže nelze neplatit. Jsou potřeby, které se dají oželet, jsou záležitosti, u kterých se dá pořízení nebo placení odsunout na jindy, ale vždycky je tu i něco, co my lidé potřebujeme natolik, že na to peníze prostě sehnat musíme.

Jenže shánění peněz nebývá vesměs hračka. Každý je chce mít, a tudíž je nikdo nikomu jen tak nedá. A pokud už je někdo někomu aspoň půjčí, pak jedině tehdy, když má záruky, že budou půjčené peníze vráceny.

zmačkané bankovky

Kdo si žádá kvůli nedostatku peněz o bankovní půjčku, ten tedy musí počítat s tím, že bude nejprve důkladně prověřován. Aby se bankovní úředníci přesvědčili, že jim tento člověk obdrženou půjčku splatí. A nejsou-li v tomto ohledu bankovní úředníci plně přesvědčeni? Pak raději žádost člověka v tísni zamítnou.

A jenom nebankovní americká hypotéka https://www.americkahypoteka.cz/nebankovni-hypoteka/ pak bývá pro takové lidi nadějí, že se k penězům dostanou, i když už vlastní nemají. Protože tady si přijde na své i ten, ke komu by se ostatní poskytovatelé půjček obrátili zády.