Složitá technika

Technické věci vždycky přitahovaly. A to z toho důvodu, že byly vždycky většinu tak vyspělé nebo mě opravdu hodně zajímalo, jak takové věci fungují a proč. Anebo proč mě kdo vynalezl zrovna takovou technickou věc, že na ní někdo bude opravdu hodně závislý. Já sama jsem si řekla, že i já bych chtěla někdy něco skvělého vymyslet, aby mi potom děkoval opravdu celý svět, že jsem něco vymyslela. Jenomže když jsem se o to pokoušela, tak jsem opravdu zjistila, že to není procházka růžovým sadem, ale že to je opravdu složitá akce na to být opravdu chytrý. A já jsem si řekla, že to radši asi zkoušet nebudu, akorát bych se zbytečně trápila, že se mi nedaří a že není všechno tak, jak si přeji. A byla jsem z toho velice zklamaná, tak jsem si řekla, že to raději všechno to přemýšlení nechám na odbornících a na vědcích.

S technikou je to lehčí.

Řekla jsem si, že každý vědec vlastně takový náš skoro Bůh. Všechno umí a všechno zná. Já sama jsem velice ráda kdysi četla takové dětské vědecké knihy, potom jsem taky začala číst už klasické knihy, které byly v dospělé sekci. Chodila jsem velice ráda do knihovny, kde jsem se taky vzdělávala o technických věcech. V poslední době mě hodně zaujaly lodě. Taková skladba lodí anebo jak se staví je taky velice zajímavé a musí být opravdu náročné, než někdo loď postaví.

šrouby

Myslím si, že ten, kdo staví lodě anebo letadla musí být opravdu technický pokrok, musí umět perfektně přemýšlet, protože postavit takovéto věci musí být opravdu složité a náročné, protože vlastně zodpovídá taky za mnoha lidí, když s tím dopravním prostředkem potom jedou. A technika je velice zajímavá a taky složitá věc, že někdo něco musíš vymyslet. A máte taky něco oblíbeného, co vám nedá spát a taky stále přemýšlíte, jak je možné, že to, a to tak funguje? Znáte třeba perpetum mobile? Je to hodně zajímavé, ale bohužel to neexistuje.