Peugeot Rifter: dobrodružství s modernou pro děti

Každé rodině s dětmi se hodí větší auto. Avšak musí být spolehlivé a bezpečné, úsporné a dostatečně prostorné. Takové možnosti nabízí Peugeot Rifter. U takového opravdu velkého auta ve vzhledu dodávky, hledejme ale vlastnosti MPV, tedy jakési multifunkční rodinné vozy pro všechno. Varianty se sedmi místy i prodloužená verze Long, to za příplatek potěší nejednoho rodiče.
logo peugeotu
Na první pohled není zcela jasné, že se jedná o vůz pro rodinu. Jenže zdání klame a prostor zde hraje velkou roli. Základní objem kufru je 775 litrů, což zrovna není málo, a jakmile nasednou děti, vše je jim přizpůsobeno. Mimo kufru, kam se vejde možná i malý poník s kozou k tomu, je uživatelsky vše po ruce – odkládací přihrádky, kdy jedna je vyklápěcí nad zavazadlovým prostorem, ale také dvě ukryté pod podlahou u zadních sedaček. Obří box mezi předními sedadly je možná určen svojí velikostí na ukrytí pokladů. V zadní části vozidla jsou tři pohodlná sedadla, na něž lze upevnit tři autosedačky a to pěkně bez jakýchkoliv těžších manévrů s bezpečnostními pásy. I větší rodina se tak vydá na výlet společně a bez mačkání. Na svačinu poslouží dva malé a praktické vyklápěcí stolečky.
interiér vozu
Ani zvenčí nevypadá automobil nějak ošklivě. Budí sice dojem mohutnosti a neohrabanosti, jenže kdo jej neřídil, neuvěří, že to tak není. Vnitřní uspořádání hraje v tónech dvoubarevných plastů. Barevné obšití sedaček a kostkované potahy z výroby, jakoby povyšovalo model Peugeot Rifter do jiné dimenze. Moderní auto s bezpečnostními prvky již v základní výbavě si zaslouží velké plus. Výrobce vsadil i na netradiční volant, který má podobu šestiúhelníku a vytváří dojem elegance i posměchu zároveň. Skvěle ale padne do ruky a ovládání jde úplně samo nejenom v městském provozu.
Velké auto s téměř 4,5 metry na délku, jako by bylo určeno pro všechny. Při couvání to chce sice klid, ovšem zkušení řidiči si s velikostí hlavu příliš nelámou. Tichý motor hravě zvládne váhu vozidla rozhýbat i do kopce, není problém ani plně naložené auto. České silnice nejsou všude v dobrém stavu, podvozek je stavěn citlivě, avšak trošku sportovněji, takže perfektně sedí v zatáčkách. Ideální auto pro rodinu je přímo stvořeno k dobrodružství.