Tumblr – známá a neznámá sociální síť

Tumblr je americkou sociální sítí, která má v současné době téměř půl miliardy uživatelů. Populární byla především v letech 2010 až 2014. Poté začala její popularita postupně klesat, hlavně kvůli zákazu zveřejňování pornografického obsahu ve snaze vytvořit více family friendly sociální síť. Tato síť funguje jako zveřejňování takzvaných „mikroblogů“. Blogy si určitě pamatujete. Svou největší dobu slávy již mají za sebou, a to i v České republice, jelikož v roce 2020 http://www.vira.cz/Katalog/ruzna-nabozenstvi-ateismus-okultismus.html skončila populární platforma blog.cz.

Tumblr

Na Tumblr jste tedy mohli najít příspěvky opravdu všeho druhu, a stále můžete. Různé blogy se hodně věnovali celebritám a díky mikroblogům se na Tumblru tvořili fandomy těchto celebrit. Dále můžete najít na Tumblru blogy, které se týkají opravdu všech témat, na které si vzpomenete. Vaření, móda, kosmetika, auta, cestování, vtipy, zvířata, filmy, seriály…uživatelé tvoří blogy prakticky o všem. Tumblr má velmi přehledný systém vyhledávání a také využívá hashtagy, tudíž si můžete bez problému vyhledat to, co vás zajímá.

Sociální síť umožňuje na mikroblogy zveřejňovat i různá multimédia, tedy obrázky, hudbu i videa. Pokud si budete chtít nějaké video stáhnout, nebude to problém. Jednoduše můžete využít Tumblr video downloader. Pomocí tohoto stahovače můžete stahovat veškeré videa nejen z Tumblr, ale i z dalších sociálních sítí, jako je Tik Tok, Facebook nebo třeba Instagram. Díky této službě nikdy nepřijdete o vaše oblíbená videa a můžete si je prohlédnout i off-line.

mobil

Tumblr má nejspíš své roky největší slávy za sebou. I když má pořád vysoký počet uživatelů, velká část z nich již není aktivní. Není pravděpodobné, že by do budoucna zájem o tuto sociální síť výrazně vzrostl, pokud tedy nedojde k nějaké přelomové inovaci. Nicméně stále má vysoký počet aktivních uživatelů, kteří používají Tumblr každý den. Pokud se chcete zabavit nad krátkými příspěvky o vašem oblíbeném tématu, je Tumblr sociální síť přesně pro vás.