Ubytovny v Praze mohou být až překvapivě komfortní

Plánujete-li výlet či delší pobyt v Praze, pravděpodobně vás bude zajímat některá z památek. Těch je v našem hlavním městě tolik, že je nemůžete zvládnout shlédnout za jediný den. Ať už máte namířeno ke katedrále sv. Víta, nebo na Staroměstské náměstí, stojí za to obětovat návštěvě Prahy více času. Teprve pak zjistíte, proč ji mnozí z nás považují za nejkrásnější město světa, a že to opravdu není příliš nadnesený výraz.

Praha je totiž členitá, velmi rozmanitá, leží v kopcovitém terénu a kromě významných staveb v ní naleznete i řadu přírodních krás. Paradoxně si v našem největším velkoměstě můžete i odpočinout, nabrat síly, zregenerovat organismus a vrátit se domů svěží, jako od dovolenkového pobytu na horách. Zajistěte si levné a pohodové ubytování, například v některé z Prahy ubytoven na okraji města s dostatečným komfortem a potřebným vybavením a vydejte se s námi posoudit oba pražské extrémy:

turisté na Pražském hradě

Extrémní rozruch

Ten můžete v Praze prožít na více místech, samozřejmě je to možné například v Legerově ulici, kde je tak hustý automobilový provoz, že vás z toho za půl hodiny rozbolí hlava. Podobné pocity tu můžete zažít ve špičce při jízdě v metru, zvláště mezi stanicemi v okolí centra města. Poměrně náročné je však také prodírání se davy turistů Zlatou uličkou, na Václavském náměstí, či na Příkopech, nebo v Celetné. Opravdový rozruch tu panuje v letní sezoně každý den mezi desátou a šestnáctou hodinou, pokud máte ovšem raději klid, musíte si přivstat a vyrazit za památkami brzy ráno, nejlépe (v létě) ještě před šestou hodinou ranní.

Divoká Šárka

Extrémní klid

Praha vám ovšem nabízí i odpočinek, a to v místech, kde byste to neočekávali. Odpočinout si můžete v některém z mnoha parků (Stromovka, Prokopské údolí, Letenské sady, Petřín, Obora Hvězda, Hostivařská přehrada), ale skutečně extrémní klid očekávejte v Přírodním parku Šárka – Lysolaje. Projížďka na kole údolím Šáreckého potoka a úchvatné vyhlídky z Dívčího skoku v Divoké Šárce vám budou připadat jako z jiného světa. Nabudete dojmu, že se snad nenacházíte na okraji Prahy, ale v chráněném národním parku.