Proč si pořídit silikonové pouzdro na klíčky od auta

Nejrozšířenější pouzdra na mobilní telefony jsou silikonové vaničky. Přednosti silikonu jsou zjevné na první pohled: je příjemný na dotek, neklouže v ruce, je dostatečně měkký a pružný a zároveň pevný a chrání přístroj naprosto optimálním způsobem před mechanickými vlivy a poškozením, před prachem a znečištěním.
Tytéž vlastnosti lze očekávat u výrobků ze silikonu určených např. pro přípravu pokrmů, u hraček, sportovních potřeb a samozřejmě také jako ochranných prvků pro automobilové klíče. Silikonová pouzdra na klíče tak chrání skelet s tlačítky a citlivou elektronikou před mechanickým třením a tlakem, ať už držíte klíč v ruce, nebo jej zasouváte do těsných kapes, do batohu, ledvinky, přihrádek v tašce, zkrátka kamkoli.

silikonové pouzdro

Klíčky od auta nejsou jen kusem kovu a plastu

Silikonová pouzdra jsou svým způsobem pojistka, bylo by zbytečné riskovat poškození autoklíče vzhledem k tomu, že to není jen obyčejný kus plastu a kovu. To platilo pouze zhruba do roku 1993, tehdy byly klíče od vozidel pouze mechanické. Postupně se však začaly standardně vyrábět klíče vybavené imobilizérem – elektronikou, která funguje jako bezpečnostní bod, chránící vozidlo před krádeží. Imobilizér má důležitou zabezpečovací funkci při zamykání a startování vozidla, musí spolupracovat s transpondérem (čipem) v klíči a v řídící jednotce imobilizéru uvnitř vozidla, a pokud nespolupracuje, máte problém.

pouzdra

Mnoho řidičů si stále plete dálkové ovládání s elektronikou imobilizéru, domnívá se, že klíč vysílá pouze infračervený paprsek, podobně jako dálkový ovladač televize. Citlivá elektronika uvnitř klíče tedy vyžaduje odpovídající přístup nás samotných, musíme si uvědomit, že klíčky od vozu jsou vlastně elektronickým přístrojem, podobně jako zmiňované mobilní telefony, a stejně jako mobily si autoklíče zaslouží i ochranný silikonový obal.

4/5 - (3 votes)